Automatické závlahové systémy

FAQ

MISTING
Často kladené otázky

Čo je misting?
Misting systémy obsahujú rozprašovaciu hlavicu skonštruovanú na vytváranie kvapiek vody s priemerom menším, ako má ľudský vlas, o veľkosti iba 5 stotiny milimetra. Vodné kvapky takejto veľkosti sa pri kontakte s okolitým vzduchom okamžite vyparia, čo môže redukovať teplotu okolia až o 11˚C. Tento vedecký prístup, známy ako termodynamika, bol základom pre vývoj systému Arizona Mist.

Žijem vo vlhkom prostredí. Bude misting aj napriek tomu fungovať?
Áno. Princíp vyparovacieho chladenia je možné dosiahnuť všade, kde je možné dosiahnuť vyparovanie. Čím úplnejšie je vyparovanie, tým efektívnejší je systém. V oblastiach s vlhkosťou vzduchu nad 80% možno dosiahnuť redukciu teploty o cca 5,5˚C. V oblastiach s vlhkosťou 40% až 80% je možné dosiahnuť zníženie teploty do výšky 11,1˚C. V oblastiach s vlhkosťou vzduchu pod 40% je možné dosiahnuť zníženie teploty až o 19,5˚C.

Čo mám robiť, ak sa upchá hlavica?
Vzhľadom k extrémne malej veľkosti otvoru hlavice (0,0017mm!), niektoré z hlavíc sa pravdepodobne upchajú. Ak sa tak stane, hlavicu treba vybrať a namočiť do Arizona Mist čističa hlavíc (pre podrobnejšie informácie pozrite etiketu na obale). Ak hlavica nie je celkom upchatá, ale iba nedostatočne rozprašuje, celý systém môže byť prepláchnutý čističom hlavíc kvôli prevencii. Čistič nie je škodlivý pri náhodnej konzumácii, nie je toxický a úplne biologicky odbúrateľný. Pre technické informácie pozrite etiketu.