Automatické závlahové systémy

MIST - HMLOVÉ SYSTÉMY

Dokonalé osvieženie počas 
horúcich letných mesiacov, prípadne
zavlažovanie skleníkov

DO OBCHODU

Orbit® Arizona Mist® hmlové systémy obsahujú sprejovú hlavicu skonštruovanú na vytváranie kvapiek vody o veľkosti 5 mikrónov (menších ako je hrúbka ľudského vlasu). Takéto ultra-jemné kvapky vody sa vyparujú v momente, kedy prídu do styku s okolitým vzduchom –redukujú teploty až o 11°C. Tento vedecký prístup, známy ako hmlenie (misting – evaporative cooling), je základom vývoja Orbit® Arizona Mist® vonkajších osviežovacích produktov. Keď sú kvapky vody takto extrémne zmenšené (5 mikrónov), získavajú isté špecifické vlastnosti.
Ak je vodná para udržovaná v uzavretom priestore, ako je napríklad skleník, relatívna vlhkosť môže dosiahnuť až 100% (čo má ohromné dôsledky na pestovanie rastlín a záhradníctvo ako také). Hmlové systémy môžu byť pripevnené na markízy,
slnečníky, balkóny, terasy, psie búdy, stajne, domčeky na strome, vybavenie detských ihrísk a mnoho iných.
Prenosné Mist produkty si môžete zobrať so sebou tam, kde ich práve potrebujete – pri opaľovaní, opekačke, práci v záhrade, alebo pri oddychu počas horúceho dňa. Potenciálne využitie hmlových systémov je limitované iba fantáziou užívateľa.